Wysocko WIelkie Nauka i zabawa w bibliotece w Wysocku Wielkim

IMG 3552

W GBP filii w Wysocku Wielkim kolejny rok akcji " Cała Polska czyta dzieciom" rozpoczął się od lekcji bibliotecznej i wypożyczeniem książek dla przedszkolaków z grupy "0"z Niepublicznego Przedszkola w Wysocku Wielkim.

24 stycznia 2017r. dzieci przybyły do biblioteki wraz z paniami p. Małgorzatą Kardas i p. Martą Ograbek. Podczas spotkania przedszkolaki poznały różnice między książkami pop-nauk. przeznaczonych dla nich a bajkami i baśniami. Lekcja była połączona z wypożyczeniem książek. Największe zainteresowanie wzbudziły książki o konikach, pieskach, samochodach i piłce nożnej. Dzieci wypożyczają książki do domu a rodzice w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" czytają im. Takie spotkanie nie mogło obejść się bez dodatkowych zadań . Przedszkolaki ułożyły z liter słowa: biblioteka, książka, litera. Na zakończenie otrzymały medale – Władczynie i Zaklinacze liter. Od dziś będą to cykliczne spotkania z przedszkolakami w bibliotece publicznej.