Wysocko WIelkie Święto Książki w Wysocku Wielkim

b_154_154_16777215_0___images_stories_0W_zeróka4.jpg

02 kwietnia to bardzo ważny dzień dla młodych czytelników, to w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, dla upamiętnienia urodzin H. Ch. Andersena, największego baśniopisarza na świecie.

W bibliotece w Wysocku Wielkim, Święto Książki obchodziliśmy ponad tydzień. W spotkaniach uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków z miejscowego przedszkola. 01 kwietnia do biblioteki przybyły starszaki "Jeżyki" wraz z paniami Małgorzatą Bruzi i Beatą Tyrała , 02 kwietnia gościły średniaki "Biedronki" z paniami Anną Tomaszewską i Martą Ograbek a 05 kwietnia grupa "0" "Sówki" z paniami Donatą Pałczyńską i Natalią Kaczmarek. Wszystkie grupy poznały drogę książki od pisarza do czytelnika. Bibliotekarka przypomniała dzieciom co to znaczy być dobrym czytelnikiem i jak należy szanować książki. Następnie dzieci układały puzzle i pierwsze dwie grupy stworzyły swoją pierwszą książkę. Natomiast grupa "0" przyniosła gotowe książki, które dzieci wykonały w domu a w bibliotece przeczytały i opowiadały o nich. Z kolei 10 kwietnia bibliotekarka Ewa Klawińska odwiedziła najmłodszą grupę "Żabki" w przedszkolu. Przeczytała im książkę pt. " O dzieciach, które kochają książki ".Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki - o co książka prosi. Na zakończenie przyszedł czas na zabawę. Maluszki wraz panią Pauliną Fischer podziękowały bibliotekarce za spotkanie, wręczając piękne kwiatki. Z zajęć skorzystało około 100 dzieci.

Przedszkolaki starszaki "Jeżyki"

Przedszkolaki średniaki "Biedronki"