Wysocko WIelkie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece w Wysocku Wielkim

b_619_619_16777215_0___images_stories_hans_k30.jpg

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego bajkopisarza znanego na całym świecie. Od kilku lat bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej Filii w Wysocku Wielkim zaprasza z tej okazji do biblioteki dzieci z miejscowego przedszkola.

W tym roku książnicę odwiedziły trzy grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Wysocku Wielkim: 10 kwietnia - starszaki wraz z paniami Donatą Pałczyńską i Katarzyną Kowalską, 11 kwietnia – średniaki pod opieką pań Małgorzaty Bruzi i Marty Duczmal, a 13 kwietnia grupa „0" z paniami Joanną Danilczyk i Małgorzatą Leśnierowską. Mali czytelnicy mieli możliwość dowiedzieć się, które baśnie napisał Andersen i poznać treść jednej z nich „ Księżniczki na ziarnku grochu", następnie oglądały baśń na szklanym ekranie. Po projekcji przedszkolaki odpowiadając szybko na pytania udowodniły, że z uwagą śledziły treść baśni. Z kolei bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Utworzyły z papierowych poduszek tytuł baśni, układały puzzle, kolorowały rysunki . Dzieci z grupy „0"ułożyły z liter tytuły baśni Andersena. W przewie od zajęć zostały poczęstowane słodkim co nieco. Celem spotkań w bibliotece jest zaszczepienie miłości do książek od najmłodszych lat oraz przypomnienie dorosłym, że w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom", należy czytać dzieciom codziennie co najmniej 20 minut.