Wysocko WIelkie Kaczor Donald i Myszka Miki w bibliotece w Wysocku Wielkim

b_402_301_16777215_0___images_stories_myszkamiki1_IMG_4521.jpgKaczor Donald i Myszka Miki, to bohaterowie bajek Walta Disneya, którzy gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii w Wysocku Wielkim z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Dzień ten przypada każdego roku 5 listopada i skierowany jest nie tylko do dzieci, ale do wszystkich, którzy korzystają z mądrości życiowych zawartych w bajkach i baśniach. Na to szczególne święto bibliotekarka zaprosiła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysocku Wielkim. 8 listopada przyszły do książnicy przedszkolaki - średniaki wraz z paniami Małgorzatą Bruzi i Martą Duczmal, a 9 listopada uczniowie klasy pierwszej z panią Małgorzatą Kardas. Dzieci poznały twórcę Kaczora Donalda i Myszki Miki, a następnie wymieniały inne postaci z bajek Disneya. Każdej grupie bibliotekarka przeczytała bajki „Luksusowy basen Donalda" i „Myszka Miki i Pluto w górach". Wreszcie przyszedł czas na zajęcia plastyczne, przedszkolaki układały puzzle Kaczora Donalda a pierwsza klasa puzzle Myszki Miki oraz zrobiły portrety Kaczora i Myszki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dzieci z wypiekami na buzi zabrały swoje prace, aby pokazać rodzicom.