Wtórek Poniedziałkowe Czytanki – podsumowanie czytelnictwa we Wtórku.

b_154_154_16777215_0___images_stories_poniedzialkoweczytanki_czytanki1.jpg

W dniu dzisiejszym odbyły się po raz ostatni w tym roku szkolnym Poniedziałkowe Czytanki w przedszkolu we Wtórku.

To cykliczne, comiesięczne spotkania bibliotekarki z dziećmi przedszkolnymi, w ostatni poniedziałek miesiąca, stąd nazwa, na których są czytane książki oraz dzieci mają możliwość ich wypożyczenia. Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowe z kilku powodów. Jednym z nich był ten, że to nasze ostatnie wspólne chwile przed wakacjami i znaleziono sposób, aby ten czas był niezapomniany. Bibliotekarka spakowała książki do kosza piknikowego oraz koce, na których dzieci mogły usiąść w pięknych okolicznościach przyrody – na boisku, przy lasku. Czytaliśmy książeczkę; „ Marysia i wycieczka do zoo". Jeden z chłopców z grupy Smerfy przeczytał nam prawie całą stronę – brawo! Dyskutowaliśmy o tym, co można robić w wakacje. Bibliotekarka podziękowała przedszkolakom oraz Paniom wychowawczyniom za wspólne czytanie, a te miłe chwile osłodziły cukierki. Rozstrzygnięto także konkurs na Najlepszego Czytelnika z poszczególnych grup przedszkolnych – laureaci spotykają się w bibliotece wraz z rodzicami już w najbliższą środę, 26 czerwca. Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom, Paniom w przedszkolu oraz Dyrekcji za współpracę poprzez liczne zapisy dzieci do biblioteki, za poświęcony czas i zaangażowanie w propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.