Wtórek Spotkania z Moniką Oleksy

b_154_154_16777215_0___images_stories_MOleksy_DSC_0515.jpg

Początek kalendarzowej wiosny zbiegł się ze spotkaniami autorskimi z pisarką Moniką A.Oleksy.

Spotkania odbyły się 21 marca w filii bibliotecznej w Lewkowie oraz dzień później w filii bibliotecznej we Wtórku. Oba spotkania odbyły się w kameralnej atmosferze, a miłe chwile w doborowym towarzystwie, osłodziły kawa i ciasto. Wieczorek autorski w bibliotekach przyciągnął spore grono czytelniczek, które z zapartym tchem słuchały opowiadań dotyczących tego wszystkiego, co w życiu najważniejsze, a co udało się autorce przelać na papier. To nie był monolog, a bogaty dialog z czytelniczkami, gdyż padało dużo pytań, przemyśleń każdego uczestnika z osobna, a także pochwał w kierunku pisarki, za dostarczanie odbiorcy tekstu pisanego tak wielkiej skali emocji i wzruszeń.
Nastrój podczas obu spotkań w bibliotekach dodatkowo zbudowały przygaszone światła, lampiony, świece oraz muszle nawiązujące do ostatniej powieści Pani Moniki: „Tylko morze zapamięta", dzięki temu można było przenieść się, choć na chwilę, nad Bałtyk i odczuć łagodną bryzę, poczuć się jednym z bohaterów książki, pomarzyć.
Duże wrażenie na publiczności wywarły skoroszyty, pisane ręcznie przez autorkę, ponieważ pisarka nie pisze powieści na komputerze, ale piórem, ręcznie. Powstają w ten sposób niepowtarzalne scenariusze, które nie dość, że pięknie wyglądają, są estetyczne, to dla czytelnika, który ma okazję je zobaczyć, dotknąć, stanowią wielką wartość. To namacalny, prawdziwy kontakt z twórczością Pani Moniki. Zeszyty te potwierdzają autentyczność pisarki, to, że twórczość jest przemyślna, a miejsca, które opisuje dokładnie fizycznie przez nią sprawdzone. Szeroki wachlarz pokazanych uczuć bohaterów, trafia do czytelników, prosto do ich serc i umysłów, a przedstawione w książkach życiowe sytuacje są zrozumiałe i prawdziwe - można się z nimi utożsamiać. Zawarte w książkach, a także na blogu oraz w mediach społecznościowych głębokie przemyślenia autorki, cytaty mogą stać się drogowskazem w życiu każdego z nas. Pani Monika jest osobą otwartą na ludzi i ich doświadczenia. To ciepło, które w sobie ma tak naturalnie i bardzo mocno chwyta za serce każdego i każe z niecierpliwością czekać na kolejną część książki, a także powoduje, że spotkania z pisarką pozostają na długo w pamięci.