Wtórek Warsztaty decoupage z Panią Zosią w bibliotece we Wtórku

b_330_346_16777215_0___images_stories_decupageWT_IMG_20181125_133323.jpg

22 listopada biblioteka we Wtórku gościła naszą mieszkankę - Panią Zosię Walczak. Pani Zosia postanowiła podzielić się swoją pasją tworzenia rękodzieł, przy wykorzystaniu techniki decoupage, z dziewczynkami z miejscowego przedszkola i szkoły.

Tematem spotkania były bombki świąteczne, które zostały ozdobione przez dzieci elementami świątecznymi wycinanymi z serwetek. Decoupage jest metodą zdobienia różnych powierzchni. Technika ta wymaga sporo pracy, czasu, gdyż dzieli się na kilka etapów, o czym dzieci dowiedziały się od Pani Zosi. Nasz gość pokazał dzieciom najróżniejsze rzeczy wykonane tą techniką przez siebie: tace, donice, pudełka, mniejsze i większe konewki. Dziewczynki, wraz z mamami i ciociami, z wielkim zainteresowaniem słuchały oraz oglądały rękodzieło, a następnie przystąpiły do pracy nad zdobieniem bombek. Dzieci były bardzo cierpliwe, skupione i precyzyjnie wykonały czynności związane z wycinaniem małych elementów i ich naklejaniem na wcześniej pomalowaną styropianową kulę. Powstały piękne bombki, które będą niewątpliwą ozdobą stoiska szkoły we Wtórku na tegorocznym Gminnym Jarmarku Świątecznym w Gorzycach Wielkich. Z pewnością nie jest to ostatnie spotkanie z Panią Zosią w bibliotece, a ludzi z pasją, pełnych pozytywnej energii, która zaraża innych, warto zapraszać na spotkania z najmłodszymi oraz trochę starszymi mieszkańcami, by społeczność lokalną integrować, a także pokazywać ciekawy i twórczy sposób spędzania czasu razem.