Wtórek Dzień z grami planszowymi z ostrowplansze

b_475_356_16777215_0___images_stories_plansz_IMG_20181105_192204.jpg

Wspaniale bawiliśmy się w poniedziałek, 5 listopada, we Wtórku wraz z filialną biblioteką oraz panami z ostrowplansze przy grach bez prądu.

Ponownie Marcin, Arek oraz Szymon zaproponowali dzieciom ze szkoły i przedszkola we Wtórku ogromny wybór rozgrywek wśród gier planszowych, a także ogrom emocji. W dzisiejszych czasach takie spotkania, gdzie osoby - pasjonaci, a tacy niewątpliwie są Panowie z ostrowplansze, dzielą się z dziećmi nieodpłatnie swoją wiedzą dotyczącą gier, czasem, zaangażowaniem, użyczeniem gier, są bezcenne i bardzo potrzebne.Dodam, że Panowie prowadzą cykliczne spotkania z grami bez prądu w Ostrowskim Centrum Kultury.
Na stołach podczas poniedziałkowych rozgrywek królowały wspaniałe gry planszowe: Bolidy, Ice Cool, Bukiet, Nogi za pas, Kingdomino, Paszczaki, Jednym słowem, Bonk, Na końcu języka, Potwory do szafy, Jedzie pociąg z daleka, Enigma, Speed cups, a także wiele, wiele innych. Pierwsze, wakacyjne spotkanie, które odbyło się w bibliotece we Wtórku, zgromadziło kilkanaścioro dzieci. Obecne, listopadowe - ponad czterdzieści osób! Mamy nadzieję, że następne spotkanie z grami planszowymi odbędzie się na parterze świetlicy wiejskiej! Znajduje się tam duża i piękna sala, a przy takiej tendencji wzrostowej ilości uczestników jest szansa, że będzie wypełniona po brzegi. Owszem, ambitne plany do realizacji, ale jest potencjał i trzeba go wykorzystać! Bardzo cieszy fakt, że jest nas coraz więcej, a taki sposób spędzania wolnego czasu spodobał się zarówno dzieciom, a także rodzicom. Jest to ciekawa inicjatywa biblioteki filialnej we Wtórku łącząca rodziny i pokolenia, która zaczyna się na stałe wpisywać w krajobraz działań w tutejszej bibliotece. Do zobaczenia na kolejnych planszówkach we Wtórku z ostrowplansze!