Wtórek Na Stulecie Niepodległości

b_686_514_16777215_0___images_stories_artykuly_kam1.jpg

"Nasze Smerfy o Ojczyźnie pamiętają! Na Stulecie Niepodległości rysunki pięknie wykonają".

W poniedziałek, 22 października, bibliotekarka z GBP w Gorzycach Wielkich, filia we Wtórku, odwiedziła dzieci z najstarszej grupy w tutejszym przedszkolu, aby przeczytać Smerfom wierszyk W. Bełzy "Kto Ty jesteś? Polak mały" oraz pokazać inne ciekawe legendy i podania związane z naszym krajem. Dzieci z zainteresowaniem posłuchały wierszyka, a nawet wspólnie go recytowały, dowiedziały się także o ważnej rocznicy dla Polski - o stuleciu odzyskania niepodległości. Z zaciekawieniem oglądały książki, które zawierały legendy o Kraku, o Wandzie, a także o Warszawskiej Syrence oraz Poznańskich Koziołkach. Bibliotekarka poprosiła dzieci o wykonanie prac związanych z ich wyobrażeniami dotyczącymi bycia małymi Polakami. Powstały w ten sposób wspaniałe dzieła, z których dzieci mogą być bardzo dumne. Na początku listopada Smerfy odwiedzą bibliotekę - będzie na nich czekała niespodzianka - wystawa prac całej grupy, która wita wszystkich czytelników odwiedzających bibliotekę we Wtórku. Zapraszamy!
Kamila Wojciechowska