Szczury Przedszkolaki z Biniewa wśród książek

b_453_301_16777215_0___images_stories_oke_DSC_1806.jpgPrzedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Biniewie udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej filii w Szczurach. Dzieci z radością zapoznały się z niezwykłym i magicznym dla nich miejscem. Dla wielu była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Z okazji Dnia Bibliotekarza, 9 maja grupa starszaków z Publicznego Przedszkola w Biniewie odwiedziła Bibliotekę Publiczną filię w Szczurach. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Bibliotekarki oraz dyrektor placówki zostali obdarowani Dyplomem Przyjaciela Przedszkola w podziękowaniu za zachęcanie dzieci do czytania oraz za rozbudzanie miłości do książek. Tematem głównym spotkania było zapoznanie dzieci z miejscem jakim jest biblioteka. Dowiedziały się między innymi jak jest zbudowana książka, jak należy ją traktować, co można robić w bibliotece. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Chętne dzieci zaprezentowały wesołe wierszyki jakie recytowały podczas przedszkolnego konkursu. Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna – wykonanie papierowej sowy, która jest symbolem mądrości. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Na koniec każde dziecko chętnie wypożyczyło wybrane przez siebie książki. Paniom z przedszkola i dzieciom dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy kolejny raz.