Sobótka W zaczarowanym świecie baśni Andersena

2 kwietnia, w rocznicę urodzin największego baśniopisarza H.Ch.Andersena na całym świecie obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". Z tej okazji filia biblioteczna w Wysocku Wielkim zorganizowała spotkanie p.t.: "W zaczarowanym świecie baśni H.Ch.Andersena".

alt

W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola w Wysocku W., które stawiły się licznie pod opieka samej pani dyrektor Małgorzaty Bruzi oraz wychowawczyni kl. "0" pani Donaty Pałczyńskiej. Po krótkim przybliżeniu życiorysu baśniopisarza, dzieci wysłuchały znanych baśni pt."Księżniczka na ziarnku grochu" oraz "Królowa Śniegu" czytanych przez panią bibliotekarkę Ewe Kalawińską. Na zakończenie maluchy zajęły się pracami plastycznymi, na których powstały wspaniałe prace przedstawiające baśniowe postacie. Tego typu spotkania są nie tylko dobrą zabawą ale przede wszystkim dostarczają wrażeń,które na długo pozostają w ich pamięci oraz rozbudzają zainteresowania czytelnicze.