Lewków Przedszkolaki recytują w Lewkowie

b_582_410_16777215_0___images_stories_recytacja_DSC_0758.jpg

Tradycją już jest, iż każdej wiosny dzieci z przedszkola w Lewkowie biorą udział w konkursie recytatorskim.

Także w tym roku, 25 kwietnia, w ramach współpracy biblioteki w Lewkowie z tutejszym przedszkolem, chętne maluchy mogły wygłosić swoje recytacje. Bohaterami tegorocznych wierszyków były zwierzęta, zarówno te udomowione, jak i te bardziej dzikie. W konkursie wzięło udział 26 dzieci: 7 z grupy maluszków, 7 z grupy średniaków oraz 12 dzieci z najstarszej grupy. Komisja konkursowa po burzliwej naradzie zdecydowała, że: laureatem I miejsca w grupie maluszków został Kamil Leszkiewicz, zaś wyróżnienie przypadło Zuzi Wyrwas; laureatką w grupie średniaków została Sara Szypuła, a wyróżnienie przypadło Jasiowi Stawikowskiemu, zaś w grupie starszaków laureatem został Szymon Tokarski, a wyróżnienia powędrowały do Zuzi Stawikowskiej oraz do Igora Łyżwy. Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył konkurs plastyczny w ramach którego, dzieci namalowały wizerunki swoich ulubionych zwierzątek. Zostały one ozdobą lewkowskiej biblioteki. Każdy uczestnik, zarówno konkursu recytatorskiego jak i plastycznego, otrzymał "słodką" kolorowankę. Wszystkim dzieciom należą się gratulacje wspaniałych deklamacji oraz podziękowania za trud włożony w opanowanie tekstu . W tym miejscu biblioteka w Lewkowie dziękuje całej kadrze nauczycielskiej z przedszkola w Lewkowie oraz dyrekcji za pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Kolejna edycja konkursu recytatorskiego już w przyszłym rok.