Lewków Biblioteka na Lewkowskim Pikniku Historycznym

b_437_290_16777215_0___images_stories_piknikhistoryczny_DSC_0134.jpg

W dniu 11. września 2016 roku w Lewkowie w parku przypałacowym miał miejsce Lewkowski Piknik Historyczny. Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień dla odwiedzających znalazły się propozycje przygotowane przez bibliotekę w Lewkowie będącą filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich.

Stoisko biblioteki okazało się atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na dzieci czekały: kolorowanki; papierowy zamek, który należało wyciąć i skleić, papierowe herby Lipskich, które dzieci przyozdabiały według własnych pomysłów oraz zagadki. Dorośli zmierzyli się z quizem historycznym. Trzy panie laureatki: Justyna Stasiuk, Ewa Wysocka oraz Magdalena Potaśniczak otrzymały nagrody książkowe, zaś wszyscy: laureatki oraz osoby wyróżnione, otrzymali pamiątkowe torby. Na stoisku biblioteki można było otrzymać druki regionalne oraz zapoznać się z biblioteczną literaturą regionalną na temat Lewkowa.
Gminna Biblioteka Publiczna wydała z okazji pikniku historycznego okolicznościową widokówkę z widokiem pałacu w Lewkowie. Na zaproszenie biblioteki przyjechała na piknik czerpalnia papieru "Kalander". Można było wykonać papier czerpany, napisać piórem gęsim swoje imię, a także na zakupionej widokówce otrzymać pamiątkową pieczęć lakową.