Lewków Kolejne rozczytane przedszkolaki ruszają do szkoły

b_154_154_16777215_0___images_stories_lew19_DSC_0831.jpg

W czerwcu, w przedszkolu w Lewkowie, podobnie jak w wielu innych placówkach oświatowych gminy Ostrów Wlkp., miało miejsce pożegnanie dzieci kończących pierwszy etap edukacji, edukacji przedszkolnej.

Na podniosłą uroczystość obejmującą występy przedszkolaków, podziękowania dla kadry oraz rodziców, a także wizytę Klauna Czesia, została zaproszona bibliotekarka z filii bibliotecznej w Lewkowie, Magdalena Telega. Przemiłą niespodzianką były podziękowania od przedszkolaków oraz prezent w postaci Księgi Bajek, wykonanej samodzielnie przez małych czytelników. Rysunki z wizerunkami Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Spidermana, Gangu Słodziaków i wielu innych bajkowych bohaterów staną się ciekawym i wartościowym uzupełnieniem bibliotecznej kroniki, a po latach zyskają nieocenioną, także w wymiarze sentymentalnym, wartość.
Z kolei dzieci zostały obdarowane dyplomami oraz książeczkami "Wierszyki babci Władzi". Żadne dziecko nie może więc powiedzieć, że nie ma co czytać. Kolejny czytelniczy rok za nami. Czytelnicze spotkania polegały na czytaniu, opowiadaniu, zajęciach plastycznych nawiązujących do wartościowych treści literackich, słodkiemu spotkaniu z panią Marią Jankowską w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", wizytach w bibliotece i na wielu innych animacjach, które czynią, że spotkania przedszkole-biblioteka są dla obu stron zawsze miłe i owocne.
Biblioteka w Lewkowie dziękuje za kolejny czytelniczy rok, a dzieciom życzymy powodzenia w szkole!