Lewków "Czytam sobie z kotylionem" - współpraca biblioteki szkolnej i publicznej w Lewkowie

b_154_154_16777215_0___images_stories_LewkowSPBIBL_DSC_0468.jpg

Filia biblioteczna w Lewkowie współpracuje z biblioteką Szkoły Podstawowej w Lewkowie. W ramach współpracy czytelniczej, zachęcania dzieci do czytania, poznawania publikacji skierowanych do najmłodszych czytelników, a traktujących o niepodległości, biblioteka publiczna zaproponowała wykorzystanie książeczek z serii "Czytam sobie z kotylionem".

Seria książek dla dzieci o tematyce niepodległościowej była nagrodą dla filii bibliotecznej w Lewkowie za udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i wydawnictwo Egmont. W marcu zostały przeprowadzone dwie lekcje biblioteczne dla klasy pierwszej i drugiej, podczas których dzieci poznały historię życia Ireny Sendlerowej oraz historię rodziny Jabłkowskich, która założyła pierwszy dom towarowy. Dzieci słuchały krótkich historyjek, odpowiadały na pytania związane z treścią usłyszanych opowieści, a niektóre wzięły udział w konkursie plastycznym. Ich zadaniem było zilustrowanie zasłyszanych opowieści. Z każdej klasy, w maju, została nagrodzona trójka utalentowanych plastycznie uczniów. Biblioteka publiczna w Lewkowie dziękuje bibliotece szkolnej za współpracę, zaś nagrodzonym uczniom serdecznie gratuluje.