Lewków Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Lewkowa na szlaku krzyży, kapliczek i figurek przydrożnych

b_564_374_16777215_0___images_stories_szlakiem_DSC_1547.jpg

"Szlakiem krzyży, kapliczek i figurek przydrożnych w miejscowościach: Bagatela-Marczewskie, Biłgoraje, Biniew, Czekanów, Franklinów, Górzno, Karski, Kołątajew, Kwiatków, Lewków, Michałków, Młynów, Słaborowice, Stary Staw, Szczury" to tytuł projektu, na który Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Lewkowie uzyskało dofinansowanie z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Wycieczka zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Lewkowie odbyła się w sobotę, 24 czerwca 2017 roku. Uczestnicy podążali trasą przy której zlokalizowane są krzyże, kapliczki i figurki przydrożne w Lewkowie i miejscowościach sąsiednich. Pomysłodawczynią i główną organizatorką realizacji projektu była Danuta Jonak, która przybliżała historię i znaczenie oglądanych obiektów. W międzyczasie uczestnicy zjedli obiad w restauracji Podjadek. Wycieczka zakończyła się lodami oraz kawą i ciastami przygotowanymi przez panie ze stowarzyszenia na sali wiejskiej w Lewkowie. Na sali wiejskiej można było także obejrzeć prezentację fotografii obiektów, którą przygotowała pomysłodawczyni Danuta Jonak. Biblioteka w Lewkowie włączyła się w realizację projektu. Bibliotekarka Magdalena Telega przygotowała materiały zdjęciowe potrzebne do realizacji projektu.