Lamki Pasowanie na czytelnika w Lamkach

b_467_347_16777215_0___images_stories_plusz_6.jpg

W środę, 22 października, w Szkole Podstawowej w Lamkach odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

Uroczystość ta, była powiązana ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, dlatego nie zabrakło zagadek, opowiadań i innych rozrywek o pluszowych bohaterach. Uczniowie zapoznali się z historią Dnia Pluszowego Misia, także podczas zagadek mogli wykazać się znajomością światowych bajek i szeroką wiedzą o postaciach ze Stumilowego Lasu. Nie zabrakło też opowieści o przygodach Kubusia Puchatka, przy której pierwszaki mogli puścić wodze fantazji wykonując prace plastyczne. Pod koniec tej ważnej uroczystości, nastąpił jej najważniejszy moment, czyli złożenie uroczystego ślubowania, podczas którego dyrektor, Tomasz Mocek, w sposób symboliczny dotknął ramienia pierwszaków Złotą Księgą Bajek. Każdy z młodych czytelników otrzymał dyplom wraz z drobnym prezentem. Dzieci podeszły do tego wydarzenia z wielkim entuzjazmem. Był to ważny dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla naszej biblioteki, ponieważ powiększyliśmy grono czytelnicze. Mamy nadzieję, że od tego momentu zobaczymy się w towarzystwie książek nie raz i życzymy młodym czytelnikom, jak najlepszej przyjemności płynącej z czytania!