Lamki Cukierek albo ... straszna opowieść

b_460_304_16777215_0___images_stories_strasznaopowiesc_DSC_0046.jpgW poniedziałkowe popołudnie, 30 października, w ramach nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych, w bibliotece gminnej w Lamkach odbyła się impreza „Cukierek albo... straszna opowieść".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lamkach mogli tego dnia przebrać się za różne postaci, od czarownicy po czarnego kota. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z historią Halloween i obrzędami Wszystkich Świętych panującymi na świecie. Ze względu na tytuł imprezy, nie mogło także zabraknąć tajemniczych lokalnych baśni i opowieści, czyli „O topielicy co na Piaskach zamieszkała", „Jak diabeł wśród bagien wyspę usypał", a także „Jak bez kapliczki straszy w Wysocku Małym". Dla rozładowania atmosfery grozy odbyły się konkursy takie jak: zjadanie pierników zawieszonych na sznurku bez pomocy rąk, zabawa z podawaniem miotły na tle rytmicznej muzyki czy ucieczka przed potworem z bagien. Zwycięzca każdego konkursu otrzymywał słodką nagrodę. Impreza zakończyła się obejrzeniem jednego z odcinków kultowego serialu dla młodzieży „Czy boisz się ciemności". Pomimo tak niewielkiej grupy zebranych, wydarzenie zakończyło się powodzeniem, a uczestnicy wyszli z uśmiechami na twarzy i kieszeniami pełnymi słodkości w nagrodę za wytrwałą zabawę.