Daniszyn II spotkanie z cyklu „Patriotyczne czytanie w bibliotece”

b_394_261_16777215_0___images_stories_oz_DSC_4105.jpgOkres świąt majowych tj. 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Narodowej oraz 3maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to bardzo dobry czas na przybliżenie i utrwalenie dzieciom treści patriotycznych.

Obchody tych świąt biblioteka wspólnie z przedszkolem w Daniszynie zaplanowała na 4 maja, by łatwiej było się odwołać do doświadczeń i przeżyć dzieci związanych z tymi świętami. W przedszkolu dzieci podczas zajęć prowadzonych przez nauczycielki słuchały ciekawostek o Ojczyźnie i jej barwach narodowych oraz przypominały sobie historię naszego kraju. W drugiej części dnia przedszkolaki przybyły do biblioteki z flagami w ręce na drugie spotkanie z cyklu „Patriotyczne czytanie w bibliotece". Podczas spotkania dzieci udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce opowiadając o swych ilustracjach, które wykonały do zbioru wierszy patriotycznych zebranych przez p. Arletę Gorzelaną. Przedszkolaki tak wspaniale zilustrowaną „książkę" podarowały bibliotekarce. Dzieci były bardzo dumne, że mogą posłuchać wierszy z książki, której są współautorami. Jak przystało na cykl patriotycznego czytania nie mogło zabraknąć polskich legend. Tym razem przedszkolaki wysłuchały legendy o powstaniu naszej stolicy pt. „Wars i Sawa". W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe.