Daniszyn Święto Książki dla Dzieci w Daniszynie

b_578_358_16777215_0___images_stories_danks_DSC_3832.JPG

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W daniszyńskiej bibliotece wspólnie z przedszkolem zorganizowano i uroczyście obchodzono Święto Książki mające na celu czytanie i promowanie literatury pięknej dla najmłodszego czytelnika.

Na początku przedszkolaki dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od 1967 roku, w dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Chrystiana Andersena, którego baśnie znane są dzieciom na całym świecie. Obchody tego ważnego święta rozpoczęła wychowawczyni z przedszkola Irena Korpys, która przeczytała dzieciom krótką baśń tego wspaniałego baśniopisarza. Następnie Anna Wasiak, nauczyciel przyrody i pedagog Szkoły Podstawowej w Daniszynie również przyłączyła się do wspólnego czytania i wsparcia akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” prowadzonej w bibliotece. Pani Ania w zabawny sposób zaprezentowała wiersz „Pan Kotek był chory” oraz podarowała dzieciom obrazki do kolorowania z bohaterem tego wiersza. Przedszkolaki z uwagą słuchały czytającej pani Ani a potem odpowiadały na pytania dotyczące treści wiersza. Aż w końcu wyciągnęły z bajki morał, że objadanie nikomu nie wychodzi na zdrowie i przekonały się, że książki nie tylko zabierają czytelników  w zaczarowany świat bajek i fantazji,  ale również uczą wielu pożytecznych i ważnych rzeczy. Najmłodsze dzieci uwielbiają książki więc warto wykorzystać każdą okazję by pokazywać na czym polega magia ukryta w książce i sprawić  by zamiłowanie do książki i czytania nie mijało z wiekiem. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak wykonał kolorową zakładkę do swojej książeczki.