Daniszyn Czytamy i wiedzę zdobywamy! - czyli akcja Cała Polska Czyta Dzieciom w Daniszynie

b_502_333_16777215_0___images_stories_bzybzy_Image00012.jpg

Biblioteka i Przedszkole w Daniszynie od kilkunastu lat aktywnie wspiera ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom" mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom.

Tym razem nasze zaproszenie do wspólnego czytania przyjęła p. Anna Urban, przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Daniszynie. Pani Urban już wielokrotnie czytała dzieciom w miejscowym przedszkolu ponieważ jest wielką propagatorką i zwolenniczką codziennego czytania dzieciom. Pani Ania przeczytała naszym przedszkolakom kilka bajeczek przedstawiających życie pszczół i ich znaczenie dla naszego codziennego życia. Pani Ania poprzez czytane bajki wprowadziła dzieci w świat pszczół gdyż przedszkole w Daniszynie przygotowuje się do realizacji zadań z projektu „Ratujmy pszczoły". Ponadto wychowawcy zapraszają rodziców wraz z dziećmi do kolejnego konkursu pod tytułem „Mamo, Tato zrób ze mną ...". W tym roku będzie to pszczółka. Pani Ania oprócz czytania zadbała również o słodką „pszczółkową" niespodziankę ! Każde dziecko otrzymało cukiereczka z własnoręcznie zrobioną przez p. Anię pszczółką, która była inspiracją do kolejnych pszczółkowych zabaw.
Dziękujemy p. Annie Urban za poświęcony czas i niespodzianki, które przygotowała dla przedszkolaków !