Daniszyn Patriotyczne czytanie w bibliotece w Daniszynie

b_567_425_16777215_0___images_stories_narodowe_1.JPG

We wtorek, 15 listopada biblioteczna filia w Daniszynie uczciła minione narodowe Święto Niepodległości wspólnym czytaniem patriotycznych tekstów najmłodszym obywatelom naszego kraju.

Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka z rodziną, kolegami, sąsiadami, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny. W praktyce "wychowanie patriotyczne" oznacza, że przedszkolaki poznają swoje miejsce zamieszkania, miejscowość, legendy, hymn, godło i barwy narodowe. I w związku z tym, iż nie tak dawno obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości nasze wtorkowe czytanie przygotowane wspólnie z przedszkolem w Daniszynie miało patriotyczny charakter. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszyków o naszej Ojczyźnie i same wspaniale recytowały wiersze, które znały z wcześniejszych przedszkolnych zajęć. Następnie dzieci wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie", czyli o tym jak powstała Polska i kolorowały ilustracje przedstawiające polskie legendy. Podczas naszego wtorkowego czytania postanowiliśmy również rozpocząć cykl czytania dzieciom „POLSKICH LEGEND".