Daniszyn Dzień Książki Dziecięcej w Daniszynie

b_154_154_16777215_0___images_stories_danKlas_DSC_6143.JPG

Biblioteka i Przedszkole w Daniszynie tegoroczny Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej postanowiły uczcić wyjątkowo. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom" do biblioteki zaproszono specjalnego gościa, pana Sylwestra Kląskałe, który kolejny już raz aktywnie wspiera naszą czytelniczą kampanię.

W dniu Święta Książki pan Sylwester Kląskła licznej gromadce radosnych przedszkolaków przeczytał kilka edukacyjnych bajek i wierszyków. Następnie przyszedł czas na sportowe zabawy na sali gimnastycznej i strzelanie goli do bramki. Po intensywnych sportowych zabawach na przedszkolaków czekała słodka niespodzianka i kolorowanki. Pan Kląskała podarował również daniszyńskim przedszkolakom specjalną piłkę na której, każde dziecko napisało swoje imię. Czytanie połączone było z zabawami z piłką na sali gimnastycznej oraz zajęciami plastycznymi. Mamy nadzieję, że zabawy z literaturą zaowocują w przyszłości prawdziwą pasją czytelniczą i literacką, a panu Sylwestrowi Kląskale dziękujemy za spotkanie, życzliwość, słodki poczęstunek i sportową niespodziankę.