Daniszyn Polska przyroda w obiektywnie podróżnika Roberta Gondka

b_154_154_16777215_0___images_stories_gondek_DSC_6338.jpg

Kiedy niedźwiedzie są niebezpieczne? Jak lisy polują na zwierzęta? Kiedy w Polsce pojawiły się Janoty? Na te pytania podczas wirtualnej podróży po Polskich Parkach Narodowych odpowiadał Robert Gondek.

Gościem Biblioteki Publicznej w Daniszynie, 5 kwietnia był Robert Gondek. Podróżnik, pasjonat fotografii przyrodniczej, miłośnik Afryki, autor albumu fotograficznego „W drodze na najwyższe szczyty Afryki", przeniósł uczniów Szkoły Podstawowej w Daniszynie w piękny świat polskiej przyrody. W półtoragodzinnej wirtualnej podróży dzieci odwiedziły wiele Parków Narodowych, w których zawsze można zobaczyć wyjątkowe zwierzęta jeśli tylko jest się uważnym. W pięknych fotografiach przyrody przedstawił między innymi Bieszczadzki Park Narodowy, Białowieski Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy i Biebrzański Park Narodowy. Dzieci dowiedziały się kiedy zwierzęta są niebezpieczne, poznały sposoby kamuflowania się, zobaczyły jak wygląda czatownia. Uczestnicy spotkania podczas projekcji krótkich filmików zobaczyły jak zachowują się niedźwiedzie czy wilki. Miały okazję usłyszeć dźwięki jakie wydają zimorodki, dudki, łosie, jelenie czy żołny. Pod koniec spotkania wśród dzieci przeprowadzono konkurs na odgadywanie odgłosów zwierząt. Na zwycięzców czekały wyjątkowe fotografie zwierząt z autografem podróżnika.
Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich.