Daniszyn Walentynkowe spotkanie z przedszkolakami

b_154_154_16777215_0___images_stories_walentynkiDaniszynp2019_DSC_5547.JPG

Walentynki to wyjątkowe święto. To dzień miłości, przyjaźni, serdeczności i życzliwości. Z tej okazji w przeddzień Walentynek tj. 13 lutego 2019 roku biblioteka w Daniszynie wspólnie z przedszkolem zorganizowała walentynkowe spotkanie.

Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z postacią św. Walentego, historią święta i tradycją jego obchodzenia oraz przypomniały sobie, że walentynki to nie tylko święto dla zakochanych ale to również dzień dobrych uczuć i przyjaźni. Dla najmłodszych przedszkolnych czytelników przygotowano quiz na temat romantycznych par z baśni i bajek. Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych np. Kopciuszek i... Książę, Pszczółka Maja i... Gucio, Shrek i... Fiona itp. Przedszkolaki znakomicie rozpoznawały, nazywały i łączyły bohaterów bajkowych. Następnie wysłuchały opowiadania o walentynkowych przygodach sympatycznego żółwika Franklina. Podczas spotkania przedszkolaki wykonały „walentynkowe kotki" z wyciętych serduszek, które zostały zawieszone w kąciku „GALERIA PRAC DZIECI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DANISZYNIE" i budzą szczery podziw wśród czytelników biblioteki. Walentynkowe spotkanie z przedszkolakami było bardzo urocze i pokazało, że w książkach i ich bohaterach również można się zakochać.