Daniszyn XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Daniszynie

b_444_295_16777215_0___images_stories_czytanielaczy_DSC_1209.jpg„Czytanie łączy" – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w dniach 2 – 10 czerwca przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom" Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to jedne z najważniejszych dni mobilizujące do aktywnej promocji czytelnictwa.

Biblioteka w Daniszynie wspólnie z przedszkolem od kilku lat organizuje i uroczyście celebruje ten tydzień. Tegoroczne świętowanie rozpoczęliśmy od wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa" czytanego przez nauczycielkę języka polskiego Urszulę Drygas. Jest to sztandarowy wiersz kampanii czytany na jej inaugurację. W tym roku dla przedszkolaków czytały również uczennice klasy V: Izabela Talaga, Gabriela Urban, Dorota Frycz i Wiktoria Walczak. Wybrane przez starsze koleżanki opowiadania i wierszyki wzbudziły duży aplauz i zainteresowanie wśród przedszkolnej publiczności. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już się zakończył ale gorąco zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom gdyż nie tylko wspieramy rozwój psychiczny i intelektualny dzieci ale sami też często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym tekstem.