facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

Daniszyn Festiwal Bajkowych Postaci

b_458_304_16777215_0___images_stories_festiwalpostaci_DSC_8158.jpgWtorkowe przedpołudnie, 7 listopada w bibliotece w Daniszynie było wyjątkowe dla wszystkich, którzy kochają niezwykły świat dziecięcych bajek i baśni. Tego dnia wspólnie z przedszkolakami i uczniami szkoły świętowano Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęto od bajkowego czytania, ale prawdziwą niespodziankę dla przedszkolaków przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Anną Wasiak. W tym dniu za pomocą czarów i magii oraz przede wszystkim swoich rodziców uczniowie klasy V zamienili się w znane postacie z bajek i baśni. W bibliotece można było spotkać Pinokia z długim nosem, Kota w butach, Smerfetkę, Pana Kleksa, Śpiącą Królewnę, Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Czarnoksiężnika, Baranka Shaun, Smoka Wawelskiego, Jasia i Małgosię, Pippi Langstrump, Rybaka i złotą rybkę, Szeryfa, Kowboja, Duszka i wiele innych postaci bajkowych. Był to prawdziwy „Festiwal Bajek". Zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi dana postać. Przedszkolaki wspaniale i bezbłędnie rozpoznali z jakiej bajki pochodzą postacie bajkowe i w nagrodę zostali uhonorowani medalem „Super Znawca Bajek". W tym dniu nie mogło zabraknąć wspólnych tanecznych pląsów i zabaw przy bajkowych piosenkach. Na zakończenie dzieci obejrzały kilka krótkich bajek na dużym bibliotecznym ekranie.
Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości i jednocześnie dał moc pozytywnej energii oraz uzmysłowił jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywają bajki, które nie tylko bawią ale i uczą.
Doskonała zabawa i atmosfera, piękne bajkowe stroje przygotowane przez rodziców uczniów klasy V, to wszystko sprawiło, że przedszkolaki przeżyły naprawdę piękny bajeczny dzień.


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+